Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r., 51 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Coroczne nabożeństwo z okazji dnia Świętej Anny
Dodał: KamZap, 31-07-2018 12:21, odsłon: 523

W czwartek 26 lipca z okazji dnia Świętej Anny została odprawiona msza święta przy kaplicy Św. Anny w Zwoleniu. Jest to jedno z trzech nabożeństw odprawianych w tej kaplicy w ciągu roku.

W czwartek, 26 lipca, tradycyjnie z racji wspomnienia Św. Anny, przy Kaplicy św. Anny w Zwoleniu odprawiona została msza święta. Mszę w koncelebrze odprawili ks. kan. Bernard Kasprzycki, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i ziomek ks. Łukasz Zieliński, asystował ks. Piotr Piopiel. W homilii ks. kanonik mówił o życiu świętych Anny i Joachima, rodziców Maryi i dziadków Jezusa. Zaznaczył, aby nie zapominać jak wielką wartością jest rodzina. Na zakończenie odśpiewany został Apel Jasnogórski.

 

Kaplica Świętej Anny usytuowana przy ulicy Wojska Polskiego w Zwoleniu, ogrodzona metalowym parkanem została wybudowana w 1854 roku w miejscu spalonego w 1800 roku kościoła szpitalnego pod tym samym wezwaniem. Budowa tego obiektu była spontaniczną inicjatywą mieszkańców, proszących Opatrzność o spowodowanie wygaśnięcia grasującej w tym czasie w mieście i jego okolicach epidemii cholery. Kaplicę wybudowano z cegieł, otynkowano i pokryto gontem w ciągu jednego tygodnia.


Nabożeństwa w kaplicy odprawiano trzykrotnie w ciągu roku - na świętego Rocha, Rozalię i Annę, były one połączone z procesjami od kaplicy do kościoła. Obecnie odprawiana jest raz w roku w dniu Św. Anny.

    
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook