Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 234 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
WAKEPARK  Pionki
Braki wody w Zwoleniu!
Dodał: M_Celi, 14-08-2013 19:47, odsłon: 1891

W związku z dużym zużyciem wody wynikającym z wysokiej temperatury oraz braku opadów w Zwoleniu w blokach na ostatnich piętrach, a także w pobliskich miejscowościach (Sycyna) ludzie skarżą się na problemy z wodą.

Jeden z naszych Czytelników, który mieszka na osiedlu przy ul. Sienkiewicza napisał do nas, że każdego dnia w godzinach wieczornych na 3 i 4 piętrze pojawia się ten sam problem – brak wody.
Na prośbę Czytelników postanowiliśmy sprawdzić, jaka jest przyczyna tego zjawiska i co można zrobić by ten problem zmniejszyć lub wyeliminować.


Jak udało nam się ustalić, przyczyna braku wody jest bardzo prosta. W związku z wysoką temperaturom i zanikiem opadów, wielu mieszkańców właśnie wieczorami podlewa swoje przydomowe ogródki, maliny, trawniki czy rabaty kwiatowe, chroniąc w ten sposób je przed uschnięciem.


Niestety, jak mówi Robert Denkiewicz – kierownik wodociągów, czyni to wiele osób i to bardzo często w tym samym czasie. Kierownik dodaje również, że trudno jest nakazać ludziom by ograniczyli zużycie wody, ponieważ za nią płacą. Można tylko apelować do ich rozsądku, przypominając, że gmina Zwoleń ma, jak na razie tylko jedno ujęcie wody.


Denkiewicz wspomniał również, że w miniony poniedziałek została wymieniona pompa na nową o większej mocy, więc może pomóc to w rozwiązaniu problemu z brakiem wody.

Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook