W sobotę, 2 maja 93 uczestników wzięło udział w Biegu Absolwentów i Sympatyków ZSRT. Inspiracją do organizacji biegu była rocznica utworzenia Szkoły Rolniczej w 1925 roku.
Jako pierwsi swoje umiejętności sprawdzili młodzi sportowcy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w biegu A, którzy pokonali dystans 1925 m. Uczestnicy biegu B w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli do pokonania dystans 2x1925m. Największą popularnością cieszył się bieg główny, z którym zmierzyć postanowiło się 45 biegaczy na dystansie 3x1925m.
Celem wspólnie pokonanych kilometrów była popularyzacja biegania oraz świetnie spędzony czas w sportowej atmosferze. Dekoracji zwycięzców dokonali: Starosta Zwoleński Waldemar Urbański, Wicestarosta Zwoleński Arkadiusz Sulima i Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.
Klasyfikacja końcowa:
BIEG A (1925m) – Szkoły podstawowe i gimnazjum - pierwsza dziesiątka:
1. Janicki Sebastian (PG TCZÓW) 7:07
2. Chojecka Patrycja (PG PRZYŁĘK) 7:24
3. Seremak Karolina (PG TCZÓW) 7:26
4. Tatar Dominik (PG Wólka Zamojska) 8:54
5. Figura Mateusz (PSP Zwoleń) 9:04
6. Nowak Paulina (PG ZWOLEŃ PRZY LO) 9:12
7. Zawadzak Aleksandra (PG ZWOLEŃ PRZY LO) 9:17
8. Majewska Klaudia (PG ZWOLEŃ PRZY LO) 9:18
9. Orłowska Gabriela (PSP Zwoleń) 10:21
10. Markiewicz Magdalena (PG ZWOLEŃ PRZY LO) 11:02
BIEG B (2X1925m) – Szkoły ponadgimnazjalne - pierwsza piętnastka:
1. Seremak Michał (ZSRT ZWOLEŃ) 12:35
2. Paczka Mateusz (LO NR.3 PUŁAWY) 13:35
3. Janicki Dawid (ZSP SOLEC NAD WISŁĄ) 13:40
4. Grzeszczyk Michał (ZSRT ZWOLEŃ) 15:55
5. Wiśniewski Tomasz (ZSRT ZWOLEŃ) 14:04
6. Majcher Piotr (ZSRT ZWOLEŃ) 15:12
7. Giermaziński Adrian (LO Zwoleń) 15:36
8. Mazurkiewicz Karol (ZSRT ZWOLEŃ) 15:40
9. Wielechowska Klaudia (ZSRT ZWOLEŃ) 15:57
10. Ruciński Dawid (LO Zwoleń) 15:54
11. Płatos Emilia (LO Kochanowski Radom) 16:30
12. Soczyński Krystian (LO Zwoleń) 17:05
13. Kwaśnik Bartłomiej (ZSRT ZWOLEŃ) 17:52
14. Jakubowska Magdalena (ZSRT ZWOLEŃ) 17:54
15. Bąk Karol (ZSRT ZWOLEŃ) 19:06
Zwycięzcy biegu B - szkoły ponadgimnazjalne: miejsce pierwsze - Michał Seremak, drugie - Mateusz Paczka oraz miejsce trzecie - Dawid Janicki
BIEG GŁÓWNY (3x1925m) - OPEN - Pierwsza dwudziestka:
1. Jagieło Michał (LUBIENIA) 18:09
2. Grabda Karol (MIRÓW) 18:22
3. Leśniewski Andrzej (ZWOLEŃ) 18:39
4. Seremak Marek (Tczów) 20:32
5. Kowalczyk Marcin 20:33
6. Kwiecińki Emil (PG Wólka Zamojska) 22:30
7. Smolarczyk Krzysztof (LOBO) 23:02
8. Kuc Mateusz 23:04
9. Cholewa Albert 23:27
10. Chołuj Karol 23:43
11. Szulik Tomasz 23:52
12. Sobieszek Sylwia 24:03
13. Skawiński Michał 24:56
14. Frączek Damian 25:27
15. Gorzkiewicz Magdalena 25:42
16. Grzeszczyk Katarzyna (LOBO) 26:42
17. Wawrzak Tomasz 26:43
18. Jaroszek Jacek 27:04
19. Gregorczyk Grzegorz 27:42
20. Pisarczyk Maciej 28:49
Zwycięzcy biegu głównego: miejsce pierwsze - Michał Jagieło, drugie - Karol Grabda, a na miejscu trzecim - Andrzej Leśniewski
Organizatororami biegu byli Agata Grabiec – Cywka i Krzysztof Cywka. Przy organizacji pomagali również nauczyciele ze Stowarzyszenia ZSRT i wolontariusze.
Skontaktuj się z autorem tekstu: anex |