Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
columbusenergy
Biało-czerwone balony na VI Rajdzie Rowerowym "Szlakiem żółwia błotnego"
Dodał: MaG, 11-06-2018 16:59, odsłon: 546
fot.PGPrzyłęk
fot.PGPrzyłęk

Trasa przejazdu prowadziła malowniczymi drogami do Borowca, gdzie na wszystkich uczestników czekała woda gasząca pragnienie i słodka bułka regenerująca siły. W piątek 8 czerwca odbył się rajd rowerowy „Szlakiem żółwia błotnego". Tym razem   ze względu na  zbliżającą się setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem „Rajd dla Niepodległej”. 

Organizatorem rajdu już po raz szósty był  Urząd Gminy w Przyłęku, nieustannie   promujący  akcję:  Bądź bezpieczny na drodze. Uroczyste otwarcie imprezy miało miejsce na placu szkolnym PG w Przyłęku o godzinie 9:00.

 

Wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły Jerzy Kamionka, a następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Przyłęk Pan Marian Kuś, serdecznie witając przybyłych gości oraz młodzież szkolną.

 

Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe, a także biało-czerwone chorągiewki. Nad bezpieczeństwem  przejazdu czuwała Policja, Straż Pożarna oraz służba medyczna SPZOZ w Przyłęku.

 

Zwartą kolumnę rowerzystów utworzyli przedstawiciele instytucji powiatowych, samorządowych, uczniowie szkół podstawowych (Babin, Łaguszów, Mszadla Stara,), gimnazjów (Wólka Zamojska, Przyłęk) wraz z wychowawcami i opiekunami.

 

Zgodnie z  programem  tegorocznego rajdu wszyscy uczestnicy zatrzymali się na parkingu w Przyłęku, gdzie przy Pomniku Niepodległości wójt gminy Marian Kuś wygłosił krótką prelekcję związaną z powstaniem pomnika w 100-lenią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomniał młodemu pokoleniu  o  123 latach niewoli i nieobecności państwa na mapach Europy.

 

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy przez delegację samorządową oraz odmówieniu modlitwy przez ks. proboszcza Sz, Barańskiego za bohaterów walczących na przestrzeni dziejów o niepodległą Polskę,  każdy uczestnik rajdu otrzymał balon biały i czerwony, aby na cześć  Niepodległej wypuścić w górę, prosto do nieba. Widok był imponujący. 

 

Kolejną atrakcją był konkurs poprowadzony przez panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku. Uczestnicy mogli w ciekawy i zabawny sposób wykazać się wiedzą na temat naszej Ojczyzny, gminy i powiatu. Najszybciej i najlepiej odpowiadającym zespołem byli uczniowie z PG Przyłęk. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe i inne upominki. Podczas spotkania promowana była ogólnopolska akcja pt. „Jak nie czytam – jak czytam.”

 

Po licznych atrakcjach na polanie w Borowcu wszyscy pod opieką służb mundurowych i medycznych ruszyli w drogę powrotną do szkoły. Po powrocie na miejsce czekała na wszystkich smaczna grochówka ugotowana przez panie kucharki ze stołówki w gimnazjum. Rajd rowerowy został zakończony serdecznymi podziękowaniami dla wszystkich oraz rozdaniem  zestawów BRD ufundowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.    
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook