Dzisiaj jest czwartek, 28 maja 2020 r., 149 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Jednogłośnie za udzieleniem absolutorium Tomaszowi Adamcowi
Dodał: MaG, 28-05-2018 21:12, odsłon: 2870
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W poniedziałek w remizie OSP w Policzniej odbyła się najważniejsza sesja w roku. Wszyscy radni pozytywnie ocenili zarządzanie gminną kasą w 2017 roku przez wójta Adamca.

 

- Bardzo serdecznie chciałbym podziękować przewodniczącemu, wiceprzewodniczącemu, radnym za całą współpracę. Za to, że mnie wspieracie, podpowiadacie, za to, że przedstawiacie swoje pomysły i za to, że słuchacie mieszkańców – podziękował za udzielone absolutorium gospodarz gminy Tomasz Adamiec – Cieszę się, że się dobrze rozumiemy i sobie ufamy.

28 maja w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się posiedzenie Rady Gminy Policzna, którego najważniejszym punktem obrad było udzielenie absolutorium wójtowi z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok. Zanim jednak doszło do jednego z ważniejszych głosowań, jakie odbywają się w Radzie Gminy, wójt Tomasz Adamiec w swoim wystąpieniu bardzo skrupulatnie przedstawił, jak kształtowały się dochody i wydatki gminy w 2017 roku.

 

Wójt Tomasz Adamiec podziękował wszystkim za zaufanie jakim został obdarzony zarówno przez radnych jak i mieszkańców gminy


Budżet w cyfrach
Dochody gminy Policzna w ubiegłym roku to 22 miliony 328 tysięcy złotych. Natomiast wydatki kształtowały się na poziomie 25 milionów 149 tysięcy złotych. W ciągu roku budżetowego zwiększenie planu dochodów nastąpiło o kwotę 1 milina 920 tysięcy złotych, a zwiększenie wydatków o kwotę 4 milionów 849 tysięcy złotych. Dochody gminy wykonane zostały w 98,93% zakładanego planu  budżetowego. Wydatki budżetu gminy po stronie planu wyniosły 25 milionów 149 tysięcy natomiast wydatkowano kwotę 24 milionów 39 tysięcy tj.95,59% zakładanego planu budżetowego. W wyniku realizacji budżetu za rok 2017 powstał niedobór budżetu w kwocie 1 miliona 950 tysięcy . Na tą kwotę składa się pożyczka w WFOŚiGW w Warszawie w wysokości 108 tysięcy 250 złotych oraz emisja obligacji na kwotę 1 miliona 800 tysięcy złotych. Ogólne zadłużenie budżetu gminy wynosi 8.64 % wykonanych dochodów.  

W 2017 roku Rada Gminy dokonała obniżenia górnych stawek podatków, co stanowiło obniżenie dochodów gminy o kwotę 428 tysięcy. Jednym z największych wydatków jaki ponosi gmina jest realizacja zadań z zakresu oświaty i wychowania i w oku 2017 wyniosła  6 milionów 157 tysięcy złotych. To ponad jedna czwarta  wydatków z budżetu gminy.  Na administrację publiczną wydatkowano kwotę 2 milionów 286 tysięcy, natomiast na pomoc społeczną wydatkowano kwotę 1 milion 763 tysiące złotych.

 


W trakcie roku budżetowego Gmina Policzna realizowała inwestycje jednoroczne. Główne zadania inwestycyjne obejmowały przebudowę dróg gminnych, dofinansowania do przebudowy dróg powiatowych, budowę budynku centrum rehabilitacji i opieki społecznej, zagospodarowanie centrum i budowę placów zabaw. W ramach inwestycji wykonano również budowę sieci kanalizacji sanitarnej, termomodernizację budynków oraz zmodernizowano oświetlenie uliczne.


- Planowane zadania inwestycyjne zostały wykonane i rozliczone w ciągu roku budżetowego zgodnie z zawartymi umowami. Realizacja zadań nie stwarzała problemów, zadania realizowano zgodnie z panem – poinformował radnych wójt Adamiec


JEDNOGŁOŚNE ABSOLUTORIUM
Roczną pracę i zaangażowanie w realizację planów budżetowych oraz wykonanie planowanych inwestycji pozytywnie zostało ocenione również przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz Komisję Rewizyjną Rady Gminy.Stosowne uchwały w tej sprawie przeczytał przewodniczący Paweł Jędra.

W głosowaniu nad absolutorium wszyscy radni byli "za". Wójt Tomasz Adamiec otrzymał jednogłośne poparcie od wszystkich obecnych na posiedzeniu radnych. Wynik głosowania został przyjęty brawami.

 

W trakcie sesji przedstawione zostały również sprawozdania z działalności jednostek podległych, straży pożarnej oraz przedstawicieli Policji.

 

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook