Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[ZDJĘCIA] Uniwersytet w Zwoleniu znowu działa i to jak!
Dodał: , 21-02-2017 12:26, odsłon: 2463
Fot. Elżbieta Nowakowska
Fot. Elżbieta Nowakowska

Rozpoczął się kolejny semestr Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestnicy nie mają prawa narzekać na brak ciekawych zajęć. Były warsztaty kulinarne, interesujące wykłady tematyczne, a od dwóch tygodni słuchacze ZUTW uczestniczą w szkoleniu komputerowym.

Intensywnie rozpoczął się kolejny semestr w Zwoleńskim UTW. Uczestnicy mieli okazję brać udział w warsztatach kulinarnych, które poprowadzili Monika i Marcin Nowakowscy. Nie brakowało chętnych, żeby wysłuchać ciekawych wykładów Piotra Kutkowskiego o życiu mieszkańców San Salwadoru w Ameryce Środkowej oraz historyka Cezarego Imańskiego, który opowiadał o 75. rocznicy powstania Armii Krajowej. W spotkaniu uczestniczyła Irena Kwapisiewicz, prezes Zwoleńskiego Koła AK.

 

Uniwersytet rozpoczął realizację projektu zadania publicznego "Inwestuj w zdrowie i kulturę", współfinansowanego przez burmistrz Zwolenia Bogusławę Jaworską. Projekt obejmuje zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, które odbywają się raz w tygodniu. Będą też wyjazdy na basen, warsztaty kulinarne dotyczące zdrowego żywienia. Ponadto zaplanowane są liczne wykłady z tematyki zdrowotnej, które rozpoczął lekarz medycyny Wojciech Gziut na temat ziołolecznictwa.

 

 

Przy Zwoleńskim UTW aktywnie działa Grupa Artystyczna Zwoleniaki.

 

Od 8 lutego słuchacze ZUTW uczestniczą w szkoleniu komputerowym w ramach projektu "TIK-TAK to Twój znak!" realizowanego w ramach Działania 10. Edukacja dla rozwoju regionu, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 organizowanego przez Samorząd Mazowsza.

 

Równie aktywnie działa Grupa Artystyczna Zwolenianki, która wystawiła program artystyczny poświęcony Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu z elementami muzyki Chopina czy Mozarta. Autorkami scenariusza i reżyserkami przedstawienia były Anna Chołuj i Elżbieta Puk.

 

Jednym słowem w Zwoleńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku dzieje się i to dużo!


Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook