Dzisiaj jest wtorek, 14 lipca 2020 r., 196 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] „To wielka szansa”. Wójt Policznej Tomasz Adamiec komentuje propozycję odłączenia MJK
Dodał: MaG, 26-07-2019 15:18, odsłon: 1859
fot.archiwum
fot.archiwum

Radni województwa mazowieckiego dyskutowali we wtorek, 9 lipca, o planowanym usamodzielnieniu dotychczasowego oddziału Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu – Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. - Uważam, że jest to placówka o wysokiej randze – mówi wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec

Na początku lipca radni województwa mazowieckiego dyskutowali o planowanym usamodzielnieniu dotychczasowego oddziału Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu – Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

 

Muzeum w Czarnolesie po prostu zasługuje na samodzielność. To dla niego olbrzymia szansa na rozwój – podkreślał wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Warto podkreślić, że jest to jedyna w Polsce i na świecie placówka muzealna poświęcona Janowi Kochanowskiemu, wybitnemu poecie i niezwykłej osobowości epoki renesansu, która w naturalny sposób jest zlokalizowana w miejscu życia twórcy – dodaje.

 

W tej sprawie głos zabrał również wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec. Wójt na wiadomość o decyzji i rozmowach radnych zareagowała jak sam mówi – entuzjastycznie.

 

- Na wiadomość o ogłoszeniu prze Marszałka Województwa decyzji o odłączeniu MJK ze struktur Muzeum Jacka Malczewskiego zareagowałem entuzjastycznie. Uważam, że jest to placówka o wysokiej randze, jest jedyną w Polsce, Europie i świecie placówką poświęconą Janowi Kochanowskiemu.

 

Zdaniem wójta Muzeum ma bardzo duży potencjał pod każdym względem, który powinien być w pełni wykorzystany. - Jestem pewien jako samorządowiec, że dla Muzeum jest to bardzo duża szansa na dynamiczny rozwój choćby pod kątem sięgania po środki dedykowane instytucjom znajdującym się na terenach wiejskich. Podobne zdanie wyrażają również władze Powiatu Zwoleńskiego, których opinia na ten temat jest mi znana. - dodaje wójt Adamiec

 


 

Samorząd województwa mazowieckiego zamierza wyłączyć z Muzeum im. Jacka Malczewskiego jego dotychczasowy oddział – Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie i utworzyć z niego nową samorządową instytucję kultury.


Muzeum w Czarnolesie po prostu zasługuje na samodzielność. To dla niego olbrzymia szansa na rozwój – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.


Czarnolas odwiedziło w 2018 r. aż 28 tys. zwiedzających. Świetny wynik muzeum Jana Kochanowskiego plasuje je na równi z wieloma mazowieckimi instytucjami kultury. Samodzielność tej instytucji, a przez to większe możliwości pozyskiwania środków i budowania szerszej oferty kulturalnej, powinny ostatecznie przekładać się na jeszcze większą liczbę zwiedzających oraz uczestników przedsięwzięć kulturalnych. Już dziś wiadomo, że miejsce to przyciąga sporą rzeszę osób z całego kraju i jest wizytówką Ziemi Radomskiej.

 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook