Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
SamOnline
Szykują się zmiany w naszych ligach piłkarskich
Dodał: MaG, 14-05-2020 17:48, odsłon: 278

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w najbliższych dniach podejmie kilka ważnych decyzji dotyczących lig piłkarskich w regionie radomskim. Zmiany dotyczą czwartej ligi, a także niższych szczebli.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że sezon piłkarski skończył się, zanim rozpoczęła się futbolowa wiosna. Mazowiecki ZPN definitywnie zakończył sezon, przyznając awanse, ale nie karząc nikogo spadkami do niższych lig. Od nowego sezonu szykuje się rewolucja w czwartej lidze,  aby ostatecznie w przyszłości nie dochodziło już do barażów o trzecią ligę. Jednak cały projekt uchwały poddany zostanie pod głosowanie zarządu Mazowieckiego ZPN. Drużyny zostaną podzielone na 4 grupy po 10 zespołów. Po dwie najlepsze po pierwszej rundzie utworzy grupę mistrzowską, w której grać będzie o awans. Pozostałe zespoły w trzech grupach powalczą o utrzymanie. Spadkowiczów będzie bardzo dużo, bo od sezonu 2021/22 na Mazowszu będzie już tylko jedna czwarta liga. Szykuje się więc bardzo ciężki sezon.

W przyszłym tygodniu zapadnie też decyzja, czy wicemistrzowie lig okręgowych a także klas A I B zagrają w barażach. Wiele klubów z regionu radomskiego podpisało się pod petycją, aby w niższych ligach odwołać mecze barażowe. Chodzi tutaj po pojedynki wicemistrzów w Campeon.pl Lidze Okręgowej, Pineks Klasy A oraz Nice Sport 2, klasy B. Decyzje ostateczne podejmować będzie zarząd MZPN, ale jest "zielone światło", aby tak się stało.


- Jest wstępna zgoda władz MZPN, aby tego dokonać, ale trzeba poczekać na ostateczne głosowanie zarządu - mówi prezes ROZPN, Sławomir Pietrzyk.


Jeśli mazowiecki związek zagłosuje nad zmianami, to w przyszłym sezonie liga okręgowa przejściowo liczyć ma 18 zespołów. W klasie A pozostaną dwie grupy po 14 drużyn.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook