Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 r., 347 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTORELACJA] Orszak Trzech Króli w przyciągnął tłumy mieszkańców Zwolenia
Dodał: MaG, 06-01-2017 17:31, odsłon: 3349
fot.Edyta Stopka
fot.Edyta Stopka

To pierwszy Orszak Trzech Króli w Zwoleniu. Wzięło w nim udział niemal dwa tysiące mieszkańców miasta. Orszak wyruszył w uroczystość Objawienia Pańskiego spod kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

Tegoroczne hasło orszaku brzmiało„Bóg jest dla wszystkich”. W sobotę 6 stycznia blisko dwa tysiące osób wzięło udział w pierwszym Orszaku Trzech Króli w Zwoleniu. Trasa przemarszu była prowadziła ulicą Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Lubelską, 3-go Maja, al. Pokoju i ul. Krakowską. Zwolen był jednym z ponad 644 miejscowości w całej Polsce, w których mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w Orszaku.

 

Motywem przewodnim tegorocznego Orszaku jest przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Rozpoczęcie orszaku odbyło przed godziną trzynastą na parkingu przy kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. Tam uczestnicy otrzymali orszakowe flagi, korony, śpiewniki, naklejki. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali słodkie upominki. Wszystkich uczestników orszaku powitał ks. Bernard Kasprzycki.

 

 

Kilkutysięczny korowód zatrzymywał się w wyznaczonych częściach miasta, gdzie odgrywano scenki przypominające o wydarzeniach towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu. Stacją końcową był żywa szopka znajdująca się przed Urzędem Miasta. Tam Trzej Królowie oddali pokłon nowo narodzonemu Jezusowi składając jemu dary.  W role aktorów wcielili się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Paciorkowej Woli, Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu, Liceum Ogólnokształcące w Zwoleniu i Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, a także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wilczowoli.

 

Organizatorami tegorocznego orszaku jest Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, Gmina Zwoleń oraz Powiat Zwoleński.

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook