Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
REMAX Sp. z o.o.
15,6 mln zł z UE dla szpitali i poradni specjalistycznych z subregionu radomskiego
Dodał: MaG, 06-03-2020 13:27, odsłon: 490
fot.Mazowsze
fot.Mazowsze

Radomskie placówki zdrowia zostaną doposażone w specjalistyczny sprzęt medyczny. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają ponad 15,6 mln zł dofinansowania z UE. Inwestycje w nowoczesną aparaturę to nowe możliwości na poszerzanie diagnostyki i leczenia wielu chorób, np. kardiologicznych, układu krążenia czy układu oddechowego. Dzisiaj umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci.

Aparatura dla poradni działających w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym oraz Centralnej Sterylizatorni

 

Już niebawem radomski szpital miejski wzbogaci się o nowoczesny specjalistyczny sprzęt dla poradni kardiologicznej, gastroenterologicznej, a także poradni dla dzieci i młodzieży. Unijne wsparcie pozwoli na dostosowanie szpitalnych pomieszczeń do potrzeb kupowanej aparatury oraz usunięcie barier architektonicznych. To dobra wiadomość dla osób borykających się z chorobami kardiologicznymi, neurologicznymi, układu pokarmowego, oddechowego, czy chorobami wątroby. Dofinansowanie przeznaczone zostanie również na przebudowę pomieszczeń i wyposażenie Centralnej Sterylizatorni, w której dezynfekcji poddawane będą narzędzia i sprzęty wykorzystywane w szpitalu.   

 

Wymiana sprzętu medycznego w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu

 

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzyma dofinansowanie z UE na doposażenie  w sprzęt medyczny bloku operacyjnego, szpitalnego oddziału ratunkowego, oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, oddziału chirurgii ogólnej i oddziału chorób płuc. Nowa aparatura trafi też do pracowni endoskopii oraz rentgenodiagnostyki ogólnej

 

Nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia w SPZZOZ w Lipsku

 

Zakupiona dzięki unijnemu dofinansowaniu aparatura dla Szpitala w Lipsku będzie wykorzystywana do diagnozowania i leczenia chorób nowotworowych, chorób układu krążenia, układu kostno-mięśniowo-stawowego oraz chorób układu oddechowego. Trafi ona na oddziały: Chirurgii Ogólnej i Urazowo-Ortopedycznej, Rehabilitacji, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Bloku Operacyjnego, Pracowni Rentgenodiagnostyki oraz Poradni Kardiologicznej. Dzięki tym środkom poszerzony zostanie zakres opieki  specjalistycznej.

 

Modernizacja i zakup sprzętu dla czterech poradni specjalistycznych w Zwoleniu

 

SPZZOZ w Zwoleniu zyska nowoczesny sprzęt medyczny pracowni rentgenodiagnostyki, poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej, poradni otolaryngologicznej oraz okulistycznej. W ramach projektu zmodernizowane zostaną również pomieszczenia poradni. Realizacja tej inwestycji to przede wszystkim lepsze warunki leczenia pacjentów, ale też większa skuteczność diagnostyki chorób. Dodatkowo, skróceniu ulegnie czas oczekiwania na wynik badania, co przyśpieszy postawienie diagnozy i ustalenia terapii przez lekarza.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook