32,6 C
Zwoleń
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ostatnio dodane

Nowa kadencja Rady Miejskiej w Zwoleniu – ślubowania złożone

7 maja 2024 roku w Zwoleniu odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Zwoleniu kadencji 2024-2029. Swoje ślubowanie złożył burmistrz Arkadiusz Sulima, rozpoczynając tym samym drugą kadencję, podczas której będzie pełnił funkcję włodarza miasta i gminy. Przy tej okazji zadeklarował gotowość do ścisłej współpracy z nowo wybranymi radnymi, którzy także tego dnia ślubowali.

Ślubowanie burmistrza

Podczas pierwszej sesji burmistrz Arkadiusz Sulima, po raz kolejny obejmując stanowisko, złożył ślubowanie i wyraził swoje zobowiązanie do kontynuacji otwartej polityki. Zwrócił uwagę na konieczność słuchania głosów mieszkańców, które są kluczowe przy podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłych inwestycji. Burmistrz zadeklarował także chęć bliskiej współpracy z nowo wybranymi radnymi. – Objęcie po raz kolejny urzędu burmistrza Zwolenia, to dla mnie bardzo ważna i wyjątkowa chwila. Chciałbym podziękować mieszkańcom za ofiarowane mi zaufanie podczas wyborów. Obiecuję dokładać wszelkich starań w dalszy rozwój naszego miasta i gminy, tak aby było coraz piękniejsze i spełniało oczekiwania naszych mieszkańców. Chciałbym też pogratulować radnym. Jestem bardzo zadowolony, że mam taką wspaniałą radę i jestem przekonany, że współpraca będzie układała się znakomicie. Przed nami duże wyzwanie, ale jednością i jednomyślnością w podejmowaniu dobrych uchwał dla naszego miasta i gminy, będziemy w stanie sprostać złożonym przez nas wszystkich zobowiązaniom. Życzę państwu i sobie jednomyślności w działaniu, skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych oraz w budowaniu pięknego miasta i gminy Zwoleń. Życzę nam wszystkim dobrej współpracy – powiedział burmistrz Arkadiusz Sulima. Podziękował również pracownikom Urzędu Miejskiego za ich pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Nowi radni ogniwem pomiędzy mieszkańcami a władzą

Również radni nowej kadencji podczas uroczystości złożyli ślubowanie, obiecując aktywne reprezentowanie interesów lokalnej społeczności. Podkreślili swoje zaangażowanie w bycie wiążącym ogniwem pomiędzy mieszkańcami a samorządem, mając na celu zwiększenie efektywności realizowanych projektów i działań.

W trakcie sesji wybrano nowego przewodniczącego Rady Miejskiej, którym został Piotr Pawelec. Funkcję zastępców pełnić będą: Teresa Kacperczyk-Baran, Krzysztof Figurski i Leszek Michalski.

Pierwsza sesja nowej kadencji zakończyła się w atmosferze optymizmu. Mieszkańcy Zwolenia liczą na skuteczną realizację ważnych dla nich inwestycji oraz na współpracę na rzecz dobra wspólnego. Wszystkie strony zadeklarowały gotowość do pracy, co składa się na obiecujący początek nowej kadencji samorządowej.

 

Skład Rady Miejskiej w Zwoleniu kadencji 2024-2029:

Reklama
 1. Teresa Kacperczyk-Baran
 2. Arkadiusz Figura
 3. Bożena Karaś
 4. Arkadiusz Wrześniewski
 5. Krzysztof Figurski
 6. Piotr Pawelec
 7. Izabela Młyńska
 8. Anna Muszyńska
 9. Marcin Liberadzki
 10. Damian Ogonowski
 11. Edyta Zyzek
 12. Mirosław Walewski
 13. Leszek Michalski
 14. Janusz Wojas

 

źródło: Zwolen.pl

Latest Posts

- Reklama -

TOP

REGION