32,1 C
Zwoleń
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ostatnio dodane

Droga w Zielonce Starej będzie przebudowana – jest wykonawca zadania

10 czerwca burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę drogi w Zielonce Starej. Projekt, warty 496 tys. 993 zł, otrzymał dofinansowanie w wysokości 240 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zakres prac obejmie poszerzenie drogi, nową nawierzchnię asfaltową oraz przebudowę zjazdów i poboczy.

Wartość całego projektu wynosi 496 tys. 993 zł, z czego 240 tys. zł pochodzić będzie z dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który wspiera projekty związane z przebudową dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

– Przebudowa drogi w Zielonce Starej jest kolejnym krokiem w dążeniu do poprawy infrastruktury drogowej w gminie Zwoleń. Podpisanie umowy z wykonawcą oraz przyznane dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego, to ważne elementy tego projektu. Dzięki zaplanowanym pracom, mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpieczniejszej i bardziej komfortowej drogi, co pozytywnie wpłynie na ich codzienne życie – podkreśla burmistrz Arkadiusz Sulima.

fot. Urząd Miasta Zwoleń

ojekt przebudowy drogi obejmuje odcinek o długości 862 metrów bieżących. W ramach inwestycji, droga zostanie poszerzona do 5 metrów, co umożliwi bezpieczniejsze mijanie się pojazdów. Dodatkowo, planowane prace obejmują wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, a także przebudowę zjazdów i poboczy gruntowych. Te działania mają na celu zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa podróżujących.

Reklama
fot. Urząd Miasta Zwoleń

Przebudowa drogi w Zielonce Starej jest ważnym projektem dla lokalnej społeczności, który przyczyni się do poprawy infrastruktury drogowej w regionie. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to wrzesień tego roku. – Dzięki poszerzeniu drogi i nowej nawierzchni asfaltowej, mieszkańcy będą mogli cieszyć się bezpieczniejszym i bardziej komfortowym dojazdem do swoich domów oraz pól uprawnych. Liczymy na terminowe wykonanie prac i szybkie oddanie drogi do dyspozycji jej użytkowników – podsumowuje zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski.

Latest Posts

- Reklama -

TOP

REGION